poniedziałek, 28 stycznia 2013

Europejska alternatywa w Szajbie

Na początku ostatniego tygodnia stycznia, mamy dla Was propozycję ciekawą muzycznie. Gwiazdy ze światowej czołówki maistreamu, znane w Polsce mniej więcej tak dobrze jak Pani Dorota Robaczewska / Robaczyńska / Robak ? w Ugandzie. Elektro pierdolnięcia nie będzie. Cycków, dziwek, koksu i laserów też nie. Jak przystało na dobry początek weekendu będzie trochę melancholijnie, folkowo, czilowo i do pobujania. Zacznijmy tradycyjnie od dupy strony...Ali Warren

Ten 24-letni songwriter pochodzi z Taunton, miasta w południowo-zachodniej Anglii. Obecnie w jego słuchawkach gra muzyka takich artystów jak Joni Mitchell, Tom Waits, Warpaint, Neutral Milk Hotel, The Tamborines, Ray Charles, Fela Kuti czy The Pogues. To pokazuje, co inspiruje Aliego.

Jak to przekłada się na graną przez Brytyjczyka muzykę? Usłyszycie już jutro! Jego brzmienia to dosyć niecodzienne połączenie folku i bluesa. Wiecej usłyszycie na: http://soundcloud.com/aliwarren

Nam zdecydowanie najbardziej do gustu przypadł kawałek:Ali będzie swego rodzaju przystawką, do dania głównego, jakie chcą zaserwować nam organizatorzy. Wystąpi jako support projektu...Please The Trees

Za nimi dwie trasy po USA, nagrali tam też trzecią płytę „A Forest Affair” (premiera miała miejsce jesienią 2012 roku), a niedawno wychwalała ich sama Patti Smith. Dali setki niezapomnianych koncertów na terenie Europy m.in. z takimi kapelami jak Tindersticks czy Wovenhand. W Czechach miłośnikom muzyki alternatywnej nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Na terenie Polski i USA są coraz bardziej rozpoznawalni, bo wielokrotnie tam koncertowali i wydali swoje albumy. Byli w naszym kraju już na czterech trasach. Dzielili scenę z kilkoma polskimi kapelami, takimi jak Pustki, Czesław Śpiewa, Dagadana, Muchy czy Mitch & Mitch. Please The Trees byli główną gwiazdą PiotrkOFF Art Festival i alternatywnych juwenaliów w Krakowie (grali tam dla ponad dwóch tysięcy ludzi!). W październiku 2010 wydali w naszym kraju swój drugi album „Inlakesh” (Borówka Music/Absent Hours Records). Trzecia płyta kapeli została wydana jesienią 2012 roku.
Wszyscy muzycy Please The Trees urodzili się w Czechach. Jednak kiedy wychodzą na scenę, widz zapomina, że pochodzą z Pragi i Taboru. Inspiracje artystów sięgają bowiem daleko poza rodzinny kraj.
To właśnie Please The Trees reprezentowali Czechy na amerykańskim South By Southwest Festival 2010 i 2011, jednym z największych festiwali świata! To ten zespół polecała na swojej stronie internetowej Patti Smith. To właśnie Please The Trees było gwiazdą wszystkich ważnych czeskich festiwali muzycznych. Grali również w innych częściach Europy zbierając wiele pochlebnych recenzji.

Dziennikarze oraz recenzenci muzyczni z całej Europy bardzo przychylnie podchodzą do twórczości modych Czechów. My im oczywiście nie wierzymy, dlatego wolimy sprawdzić sami czy faktycznie warto strzępić język oraz czy ucho nie więdnie po 2 kawałkach ;)


Przy okazji każdego koncertu w Polsce, artyści będą sadzić drzewo, w ramach akcji Please The Trees Project. O co chodzi? Kiedy sześć lat temu powstawał zespół, Vaclav Havelka – wokalista i lider grupy – został zapytany: dla kogo gracie, jaki jest Wasz target? Odpowiedział: „The trees – we play to please the trees”. Stąd wzięła się nazwa kapeli.
Przed rokiem grupa były po raz kolejny na trasie w USA i tam skumplowała się z ogrodnikiem, który potajemnie sadził drzewa dookoła swojego miasta. Wtedy zrodził się pomysł, aby muzycy Please The Trees również sadzili drzewa w każdym mieście, gdzie będą występować. Każde nowe drzewko jest fotografowane, obserwowane i nanoszone na specjalną mapę. W akcję zaangażowani są także fani zespołu, którzy proszeni są o doglądanie drzewek. Drzewka Please The Trees rosną już m.in. w Nowym Jorku, Gdyni, Ostrzeszowie, Łodzi, Hollywood, Bełchatowie, Pradze i Kalifornii. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć tutaj: www.facebook.com/pleasethetreesproject.

Projekt na pewno zainteresuje przedstawicieli Green Peace'u oraz wielu innych samozwańczych ratowników Zielonej Planety. Nam to jednak trochę zalatuje Horacym i jego "Exegi monumentum". Wolelibyśmy, aby ów pomnik został wybudowany na kanwie dobrej i lekkostrawnej muzyki, niż na samej roślinie :)

Strony internetowe Please The Trees: www.myspace.com/pleasethetrees oraz www.pleasethetrees.com

INFO:

Start: 29.01.2013, godz: 21:00
Cena: 15 zł w przedsprzedaży/20 zł w dniu koncertu
Miejsce: Klubogaleria SZAJBA - ul.Św. Antoniego 2-4, Wrocław
Źródło: www.borowkamusic.pl


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeżeli komentujesz jako niezalogowany/niezarejestrowany to bardzo proszę o wpisanie imienia/nicku, gdyż ułatwi mi to odpisywanie na Wasze komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...