wtorek, 29 stycznia 2013

Marcelina @ Schody Donikąd (29.01.2013)


Marcelina to jedna z najciekawszych osobowości muzycznych wkraczających na polski rynek muzyczny. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, która nakładem EMI music Poland w 2011 roku wydała swój debiutancki album, który zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów i słuchaczy. Jako, że KK ma gdzieś opinie recenzentów, postanowiliśmy prześwietlić dogłębnie twórczość młodej wokalistki...Została nominowana w 2012 do nagrody Gazety Wyborczej „Warto” w kategorii Muzyka oraz do prestiżowej nagrody Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.
W 2012 roku Marcelina pojawiła się także na drugiej płycie June „July Stars”. Jest to m.in. niezwykła kompilacja jednych z najciekawszych głosów i osobowości muzycznych rynku polskiego. Na płycie zaśpiewajły m.in. Katarzyna Nosowska, Aga Zaryan, Ania Dąbrowska, Mika Urbaniak, Urszula Dudziak oraz Marcelina. We wrześniu ukazał się nowy album zespołu Happysad, na którym także zagościła Marcelina.

W listopadzie 2012 roku utwór Marceliny „Wroclove” jednogłosnie został wybrany hymnem miasta Wrocław w ogłoszonym konkursie „Kawałek Wrocławia” (zajał 1 miejsce sposród ponad 200 zgłoszeń).Z końcem 2012 roku ukazało się drugie wydawnictwo artystki – Epka „Znikam”, na której znalazły się 3 utwory i 3 remiksy.


Artystka w chwili obecnej pracuje nad kolejną autorską płytą i stale koncertuje. Zagrała wiele dużych koncertów, m.in. Open’er Festival w Gdyni, a także na takich imprezach jak pokazy mody (Noc Młodych Zdolnych 2011), na Malcie w Poznaniu, w Stodole w Warszawie czy Gali Discoveur Europe.

Wielcy recenzenci i dziennikarze muzyczni okrzyknęli Marcelinę drugą (wrocławską) Brodką. My zaś wiecznie nieufni, postanowiliśmy sprawdzić czy dziewczyna najzwyczajniej w świecie będzie potrafiła zaczarować na swoim pięknym głosem na żywo, dlatego tym bardziej zapraszamy i Was na środowy koncert Marceliny. Szczególnie mile widziani będą wieczni studenci, wszak wjazd jest za free :)


INFO:

Kto: Marcelina
Kiedy: 29.01.2013, godz: 21:00
Gdzie: Klub Schody Donikąd - pl. Solny 13 (budynek izby rzemieślniczej),Wrocław
Wjazd: free/zero/darmoszka

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeżeli komentujesz jako niezalogowany/niezarejestrowany to bardzo proszę o wpisanie imienia/nicku, gdyż ułatwi mi to odpisywanie na Wasze komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...