wtorek, 8 czerwca 2010

Muzyczne premiery tygodnia

A mógłbym nawet zaryzykować stwierdzeniem, że miesiąca jak nie roku! Dzięki empikowym kurierom, którzy chyba pierwszy raz w życiu dostarczyli paczkę na czas, otrzymałem długo wyczekiwaną płytę, którą zamówiłem już ponad miesiąc temu. Dlaczego długo wyczekiwana? Bo artystka o której mowa raczyła opierdalać się z nagrywaniem nowych utworów przez ostatnie cztery lata, odkąd wydała ostatni krążek. Mowa oczywiście o wczorajszej europejskiej premierze „BIONIC” niejakiej Christiny Aguilery.

Image Hosted by ImageShack.us

Artystka o nowej płycie mówi:

„współpraca nad tym albumem z podziwianymi przeze mnie utalentowanymi producentami i autorami była wspaniałym doświadczeniem. Artyści, z którymi zdecydowałam się pracować nad płytą, wnieśli do niej wiele unikalnych warstw dźwiękowych. Moim zamierzeniem było wkroczyć w ich muzyczne światy i połączyć je z własną wizją dźwięku. Rezultat okazał się magiczny"

Aguilera opisała Bionic jako "unikatowy miks łączący w sobie wiele różnych gatunków i stylów muzycznych".

No i chyba nie kłamała ;) Przy produkcji albumu pracowało wielu artystów z pogranicza zupełnie odmiennych gatunków muzycznych, niż ten który do tej pory reprezentowała Krystyna. Mam tu na myśli chociażby współpracę z Peaches, Le tigre czy też Nicki Minaj.

Osobiście płyta mi się podoba. W skali od jednego do dziesięciu przyznałbym mocne siedem. Krysia zaplusowała u mnie nowym brzmieniem, elektronicznymi wstawkami i lekko steampunkowym imagem. Jedyne co mi się nie podoba to chyba to, że ta płyta jest wciąż popowa. Zbyt popowa. Ale co tam, oceńcie sami:

Image Hosted by ImageShack.us
Całą płytę możecie przesłuchać bezpłatnie: TUTAJ!Kolejną długo wyczekiwaną premierą, tym razem z powodu wielu niejasności dotyczących samej premiery, wielokrotnego przekładania jej terminu oraz masy skandali, które pojawiły się tuż po opublikowaniu zapowiedzi jest teledysk do najnowszego singla Lady Gagi pt. „Alejandro”.

Image Hosted by ImageShack.us

Wiele już zostało powiedziane w mediach na jego temat, więc nie będę powtarzał plotek. Jedni mówią, że będzie to ukłon w stronę homoseksualnej części fanów artystki, stanowiącej zdecydowaną większość, inni zaś zastanawiają się nad neonazistowskimi symbolami, które jakby nie patrzeć są trochę sprzeczne.

Ocenimy jak zobaczy. A to już bardzo niedługo, bo dokładnie dziś o godzinie 18:00 czasu polskiego na: www.ladygaga.com/alejandro, a kilka minut później u mnie na blogu ;)
Wielkie odliczanie trwa...P.S. Swoją drogą, zauważyliście może ogromne podobieństwo powyższych 'premier' do chociażby TEGO teledysku? ;)
Dozo za niecałe sześć godzin.


6 komentarze:

Małgośka pisze...

...czy seks aż tak dobrze się sprzedaje? nie ma w tych klipach nic co by mnie zaskoczyło.

Cieszę się, że podałeś linka na Erotica Madonny, bo po obejrzeniu tych klipów miałam na nią ochotę..long live the queen.

Łukasz Marciniak pisze...

@ Małgośka:
najwidoczniej tak ;) tania prowokacja po prostu, ale skutkuje jak widać. a linka podałem dlatego, że było to moje pierwsze skojarzenie po obejżeniu powyzszych filmików ;)
pozdrawiam.

Darian pisze...

Dzięki za tę porcję świetnie ujętych informacji!

cherrycolla pisze...

przesłuchałam [czyt,starałam się] piosenkę aguilery z peaches [ze względu na peaches] i stwierdzam - taka se..a teledysk augilery niczym mnie nie zachwycił, raczej odepchną mnie od oglądania ; p

Łukasz Marciniak pisze...

@ Darian:
na zdrowie ;)

@ cherrycolla:
polecam przesluchac cala plyte ;) mi na chwile obecna podobaja sie bardzo 4 piosenki - a to jak na mnie bardzo duzo ;)

Anonimowy pisze...

Mi się płyta bardzo podoba, szkoda tylko, że nie została za bardzo doceniona przez rynek muzyczny. Oby Krystyna nie załamała się tak słabą sprzedażą płyty... :/

Prześlij komentarz

Jeżeli komentujesz jako niezalogowany/niezarejestrowany to bardzo proszę o wpisanie imienia/nicku, gdyż ułatwi mi to odpisywanie na Wasze komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...